במבט ראשון כשמחפשים לקנות רכב אז אפשרות של ליסינג ושל השכרה לשנה יכולות להיראות כאופציות דומות, אך בעצם יש ביניהן הבדלים מהותיים גדולים. לפני שניגש להבין מהי האופציה האופטימלית במקרים שונים, יהיה זה נכון לשאול לסוג הרכב המבוקש, מטרותיו ושימושיו ללקוח, וכמו כן גם על מספר המשתמשים ברכב, טווח זמן ההחזקה וכמובן גם ההבדלים בין שתי השיטות השונות, ליסינג והשכרה לשנה.

השכרה מול ליסינג: האם הכוונה לליסינג תפעולי או ליסינג מימוני?

חשוב לציין שכשמדברים על ליסינג אל מול השכרת רכב, מדובר בדרך כלל בליסינג תפעולי, שבו הלקוח משלם תשלום קבוע עבור הרכב וכמו כן את תשלומי האחזקה השוטפים. זה בשונה מליסינג מימוני הקיים כמודל למתן הלוואות חוץ-בנקאיות לרכישה ומימון רכבים חדשים. על כן ההשוואה בין השכרה לבין ליסינג תתבצע בדרך כלל כהשוואה בין ליסינג תפעולי להשכרה.

מהם השיקולים לבחירה?

הגורם העיקרי בבחירה בין ליסינג להשכרה לשנה הוא בעצם טווח הזמן שאליו נועד הרכב. בעוד השכרה לשנה תהא כשמה – לשנה, ליסינג נועד לטווחי זמן ארוכים יותר, בין שנה וחצי ל-3 שנים ולעתים אף עד ל-5 שנים. נוסף על כך במקרים רבים בסוף תכנית הליסינג תהיה אפשרות לרכישת הרכב במחיר מופחת, וגם אפשרות להחליף לרכב אחר תוך כדי תכנית הליסינג. אפשרויות אשר אינן קיימות במקרה של השכרה. מה שמביא אותנו לשאול למטרות הרכב. לליסינג יש יתרון כשישנו צורך ברכב צמוד שנמצא בשימוש רב ולאורך זמן לטווח הארוך, כמו לדוגמה במקרה של רכב חברה צמוד או רכב לשימוש רב-שנתי לחברי המשפחה. להשכרת רכב יש יתרון באספקת רכב חדש וזמין במהירות, פעמים רבות כפתרון זמני ולתקופות קצרות מבלי התחייבות לתכנית רב-שנתית.

הבדלים נוספים בין ליסינג להשכרה לשנה
הבדל נוסף הוא כמות המשתמשים ברכב, רכב השכרה כחלק מייעודו מחליף ידיים וכנראה גם בחלק משמעותי מהמקרים יהיה עם קילומטרז' גבוה יותר עקב השימוש בו. חברת ההשכרה תשקיע רבות על מנת לתחזקו ולשמרו במצב מעולה. רכב ליסינג לעומת זאת יימסר פעמים רבות חדש מהניילונים או מיד ראשונה, עם קילומטרז' נמוך אם בכלל. וכתוצאה ישירה מכך ומהעובדה שהוא נמסר לתקופה ארוכת טווח, רבה יותר תחושת האחריות והשייכות של הנהג על כלי הרכב.

השכרת רכב תל אביב   השכרת רכב רעננה  השכרת רכב בני ברק  השכרת רכב באר שבע

השכרת רכב חיפה       השכרת רכב נתב"ג   השכרת רכב לשנה     השכרת טנדרים