מבוא לענף הליסינג

ענף הליסינג פורח מאז שנכנס לשוק הישראלי. ניתן להבחין בשני מסלולים – תפעולי ומימוני. ליסינג תפעולי נחשב כיום לשיטה פופולרית לאחזקת רכב בקרב בעלי עסקים עצמאים וחברות. מדובר בקניית הסכם שירות כולל, המציע רכב לשימוש הלקוח ביחד עם שירותי טיפול ואחזקה (מוגדר גם כ"חכירה תפעולית"). הלקוח מקבל רכב והוא משלם מחיר קבוע מדי חודש. בדר"כ חברות וארגונים מעדיפות שיטה זו המעניקה שירות כולל, על פני רכישה עצמית. השירות מיועד לטווח ארוך (בדרך כלל 3 שנים) כך שפריסת התשלומים נוחה. במהלך התקופה שייך הרכב לחברת הליסינג ורשום על שמה, בתום התקופה הרכב מוחזר לחברה

מהו ליסינג מימוני (פרטי) ?

ליסינג מימוני הוא ליסינג פרטי. מדובר במעין השכרה לטווח ארוך. הלקוח משלם סכום חודשי על שימוש ברכב, שלא כולל הוצאות תחזוקה ודלק כמו בליסינג תפעולי. בסוף התקופה יכול הלקוח לרכוש את הרכב ולהוסיף את החלק היחסי לפי סכום שסוכם מראש, או שניתן לשדרג את הרכב – חברת הליסינג תקנה את הרכב בקיזוז העלויות ששולמו והלקוח יוכל לקחת רכב אחר בתשלום מחיר מקדמה וסכום חודשי קבוע חדש.

 למי מיועד השירות ?

שירותי ליסינג תפעולי מתאימים לבעלי עסקים וחברות הרוצים לחסוך זמן וטרחה בניהול ציי רכב וכל המנהלה הקשורה בכך. חברה שלרשותה מספר רכבים צריכה לדאוג לביטוחי רכב (חובה /צד ג' /מקיף), טסט ואגרת רישוי ,שירותי גרירה וחילוץ, טיפולים בזמן, תיקוני תקלות, אבזור הרכב, כרטיסי תדלוק ועוד. בשירות הלקוח יודע בדיוק כמה הוא משלם מראש ואין לו הוצאות בלתי צפויות. לכל לקוח יש מנהל מקצועי אישי (רפרנט) הדואג לכל צרכיו. מוקדי חברות הליסינג בארץ מעמידים לרשות הלקוח שירות טלפוני המספק מענה בכל שעה ובכל מקום בארץ. באופן יחסי העלות החודשית מעט גבוהה, ומסתכמת באלפי שקלים, משום שהיא כוללת את הוצאות התחזוקה האפשריות. יחד עם זאת, בחישוב כללי של כל ההוצאות והזמן שיש להקדיש לעניינים מנהלתיים, חברות רבות המחזיקות ציי רכבים, ובעיקר חברות הייטק, מוצאות בשיטה נוחה ומשתלמת במיוחד. יש חברות המציעות מסלול שירות חלקי ולא חבילת שירותים שלמה.

כמה עולה ליסינג תפעולי ? מלאו את הטופס באתר,בצעו השוואת מחירים וחסכו אלפי שקלים!

ליסינג תפעולי הוא חוזה טווח ארוך ולכן חשוב לערוך השוואת מחירים. חשוב לבדוק את מערך השירות של חברת הליסינג,זמינותו 24 שעות ביממה, האם העסקה שתסגרו מעניקה הקלות במיסוי או מעלה אותו. יש לבדוק מה מכסת הקילומטרז השנתית שאם תחרגו ממנה תצטרכו לשלם. מדובר בחבילת שירותים וחברות הליסינג בארץ מציעות מגוון מסלולים. חשוב מאד לבצע השוואת מחירים ולראות איזו חבילה שירותים יותר אטרקטיבית עבורכם. אנו באתר com.השכרתרכב ריכזנו עבורכם את מיטב המומחים בתחום הליסינג במקום אחד. מלאו טופס קצר ואנו נדאג שיצרו עמכם קשר ממספר חברות ליסינג שנבחרו בקפידה לייעוץ והצעות מחיר. השירות מוצע ללא תשלום וללא התחייבות מצדכם.