לקוחות פרטיים ותיירים

אין כמעט אדם בעולם שלא שמע על קדושת העיר ירושלים בשלב זה או אחר של חייו. חברות השכרת רכב מכירות את הצרכים המיוחדים של התיירים ומציעות מסלולים מיוחדים של השכרה שמתבססים על הפעלת סניפים בשדה התעופה. הלקוחות הפרטיים לא זקוקים לאיסוף הרכב בשדה התעופה. רובם מעדיפים להגיע אל משרדי החברה ולאסוף את הרכב. את הסכם השכירות אפשר לסכם במקום פנים אל מול פנים, בטלפון או ברשת האינטרנט. החברות המובילות בישראל, ממש כמו במדינות אירופה המקדמות, מציעות אפשרות לשכור רכב אונליין דרך אתר האינטרנט שלהן (לדעתי זה עדיין מורכב מידי)

תקופות קצרות

רוב התיירים שמגיעים לישראל פונים לאחת החברות הגדולות בענף (שלמה SIXT, אלדן, הרץ, בלו סקאי, קל אוטו, פרי, באדג'ט, אלבר, אוויס, Europcar ועוד)הסניפים של החברות מציעים מבחר גדול של רכבים שמתאימים לזוג או למשפחה עם ילדים. התיירים שפונים אל החברות מחפשים השכרה לתקופות קצרות. הם אמנם מטיילים עם הרכב בכל הארץ, אך הטיול כולו מתמשך מספר שבועות עד חודש. היתרון בשכירת רכב מחברה גדולה מתבטא באפשרות להחזיר את הרכב לחברה באמצעות הסניף שבשדה התעופה או במרכז הארץ. תייר שהשכיר רכב בירושלים יוכל להחזיר אותו במסוף אילת או בשדה התעופה. ישנם מקרים בהם החזרת הרכב בסניף אחר כרוכה בעלות נוספת.

מתי כדאי לשכור רכב

גם הישראלים שיוצאים לחו"ל כבר יודעים כי השכרת רכב היא הדרך הנוחה ביותר לטייל ולהתנייד בכל רחבי העולם. מערכות הניווט החדישות הופכות את ההתמצאות בכבישים לפשוטה ומהירה. השכרת רכב מתאימה גם לנהגים שכלל לא מכירים את העיר ומתקשים להתמצא בדרכים. מערכות הניווט שבטלפונים הסלולריים ובחלק מהרכבים פותרות את הבעיה. התחבורה הציבורית בירושלים מפותחת, יש רכבת קלה ואוטובוסים לכל חלקי העיר. אך השימוש בתחבורה הציבורית מוגבל לשעות היום בלבד. גם בערב שישי, יום שבת וחגים ,שימו לב כי רוב מערך התחבורה הציבורית מושבת.

איזה רכב כדאי לשכור?

החברות מציעות לקהל הלקוחות מבחר גדול של רכבים. את הרכב המתאים ביותר בוחרים בהתאם לצורכי המשתמשים. כאשר מדובר בטיול משפחתי כדאי יהיה לבחור רכב משפחתי גדול ומרווח שמכיל גם תא מטען. עגלות של תינוקות או מזוודות אפשר יהיה להכניס אל תא המטען ולהתנייד בצורה נוחה עם התינוק. זוגות שמטיילים גם באזור המרכז יעדיפו דווקא רכבים קטנים יותר. כאשר הרכב קטן קל יותר למצוא חנייה באזורים העמוסים. מסחריות להשכרה ניתן להשכיר בחלק מהחברות תמורת תוספת פרמיה והשתתפות עצמית.