מאיזה גיל אפשר להשכיר?

כל חברת השכרת רכב מעדיפה להשכיר את הרכביה לנהגים מבוגרים ומנוסים שישמרו היטב על הרכב. הגיל המינימלי בו אפשר לשכור רכבים ברוב החברות הוא 24. נהגים צעירים יותר לא רשאים לשכור רכב בהתאם לחוזי השכירות הרגילים. ישנם מקרים מיוחדים בהם חברות ההשכרה באות לקראת הלקוחות הצעירים ומסכימות בכל זאת להשכיר בתעריפים מיוחדים. ברכב השכור יוכל לנהוג רק הנהג שרשום בהסכם השכירות בכפוף לרישיון הנהיגה שלו. רישיון בר תוקף לשנתיים הוא תנאי סף להסכם השכירות.

ביטוח לרכבים מושכרים

חברות השכרת רכב בישראל מחויבות לבטח את כל הרכבים של החברה בביטוח חובה. הם מקפידים להוסיף גם ביטוח מקיף בכדי להגן על הרכבים מפני גנבה או נזקים חמורים. במקרה של תאונה או גרימת נזק מתבקש הנהג לשאת בתשלום ההשתתפות עצמית. גובה התשלום נקבע כבר במעמד השכרת הרכב. חשוב לציין כי לא כל החברות מקפידות לבטח את הרכבים בביטוח מקיף. יש שמסתפקות רק בביטוח צד ג' ומאפשרות ללקוח לשלם תוספת מחיר בעבור ביטוח מקיף. ההשתתפות העצמית נקבעה לסכום של 2000-5000 שקלים. ביטוח המקיף לא כולל נזקים לצמיגים, בעבורם השוכר מחויב לשאת באחריות מלאה. כמו כן, הביטוח אינו מכסה חפצים אישיים שנגנבו מתוך הרכב. מומלץ לבדוק את גובה השתתפות העצמית במקרה של השכרת רכב מסחרי לרוב היא גבוהה יותר מרכב פרטי .

פיקדון במעמד ההשכרה

במעמד הקבלה דורשות חברות ההשכרה מהלקוחות להשאיר מספר כרטיס אשראי למטרת פיקדון. הכרטיס יחויב רק במקרה של נזק או אי עמידה בזמני ההחזרה. הפיקדון שמבקשות חברות ההשכרה נע סביב 3500 שקלים. בתום תקופת השכירות אפשר יהיה לשלם בכרטיס אשראי אחר או במזומן. אך אין אפשרות להשכיר ללא כרטיס אשראי כערבון (גם אם רוצים לשלם בסיום העסקה במזומן),חברות ההשכרה לא מאפשרות זאת. ההשכרה מתבצעת בכפוף לתנאי החברה, כל סטייה מהכתוב בהסכם דורשת הסכמה משותפת של שני הצדדים.

תנאים נוספים שחשוב לציין

בעת האיסוף בסניף הסוכנות בשדה התעופה יש לשלם דמי שירות שדה תעופה בנוסף לתשלום הרגיל. התקופה המינימלית לשכירות היא 24 שעות. השכרת רכב לפרקי זמן קטנים יותר לא מתאפשרת. איחורים בהחזרה לחברה דורשים דיווח ותשלום נוסף. בעבור 5 שעות של איחור תתבקשו כבר לשלם בעבור יום נוסף של שכירות. במידת הצורך אפשר יהיה להאריך את תקופת השכירות באמצעות פנייה למוקד השירות. ברוב המקרים לא תהיה כל בעיה להאריך את תקופת השכירות.