תנאים כלליים להשכרת רכב

תקופת ההשכרה המינימלית היא 24 שעות, כאשר הזמן נספר מרגע קבלת הרכב בסוכנות ועד למועד החזרתו. איחורים בהחזרת הרכב כרוכים בתשלום. רוב החברות תספוגנה איחורים של עד שעה מבלי לחייב בתשלום נוסף. הגיל המינימלי בו אפשר להשכיר רכב הוא 21, יש חברות שלא משכירות רכבים לצעירים מתחת לגיל 24. נהגים חדשים שלא מחזיקים בניסיון על הכביש יתבקשו לשלם תעריפים גבוהים יותר בעבור הביטוח ובעבור השכירות. ברכב השכור רשאי לנהוג אך ורק האדם שחתום על הסכם השכירות ופרטי הרישיון שלו נבדקו על ידי החברה. במצבים בהם אדם אחר נהג ברכב לא יחול עליו הכיסוי הביטוחי.

תנאי התשלום

מידע נוסף על תנאי ההשכרה והצעות מחיר אטרקטיביות אפשר למצוא באתרי השכרת רכב בארץ השוואת מחירים. התעריפים משתנים בין החברות, אך תנאי התשלום כמעט תמיד זהים. בכדי לשכור רכב יש להציג כרטיס אשראי בתוקף לעירבון. נציגי חברת ההשכרה משתמשים בכרטיס למטרת פיקדון ועירבון תשלום. אם הלקוח מעוניין לשלם במזומן או באמצעי תשלום אחר אפשר יהיה לשנות את שיטת התשלום במקום. אך לא ניתן להשלים עסקת השכרת רכב מבלי להציג כרטיס אשראי. השוואת מחירים היא הסוד לקבלת הצעות מחיר אטרקטיביות ותכניות פריסת תשלומים.

תוספות – בתשלום וללא תשלום

חברות השכרת רכב מקפידות לתחזק היטב את צי הרכבים ולתחזק אותו ברכבים חדשים. את הרכבים הישנים שכבר פחות מתאימים להשכרה מוכרת החברה במחירים מיוחדים. כל לקוח ששוכר רכב מטעם החברה מקבל את הרכב עם מכל דלק מלא. ברוב המקרים דורשת החברה כי הרכב יוחזר גם כן עם מכל מלא. אם הרכב הוחזר עם מכל ריק או חצי מלא הלקוח מחויב בעלויות הדלק. בכדי למנוע פגיעה במנוע יש לברר אל מול נציגי החברה איזה סוג דלק משמש את הרכב. החברה בוחנת את סוג הדלק ומחייבת את הלקוח במקרים בהם הרכב הוחזר עם דלק זול ולא מתאים. איסוף או החזרת הרכב בסניף של שדה התעופה כרוך בעלויות נוספות. גם כיסא תינוק, מערכת ניווט או רישום של נהג נוסף לנהיגה ברכב כרוכים בעלות נוספת.

ביטוחים

כל הרכבים המושכרים מבוטחים בפוליסות ביטוח מקיפות. כאשר נגרם נזק לרכב או לרכוש צד ג' על הנהג לשאת בתשלום ההשתתפות העצמית כפי שכתוב בהסכם. בעבור שימוש בכבישי אגרה או הסבת דוחות חניה גובות חברות ההשכרה תשלום נוסף. קיימות חברות שמציעות ללקוחות שימוש חופשי בכבישי אגרה.(כביש 6) לכל רכבי החברה יש מנוי בהתאם להסכמים בין חברות ההשכרה לבין הגורמים המתאימים.

prices